no title vol. 3

Ulubiony smak?  
Kolor?
Zapach?
Przyprawa?
Melodia?
Sweter?

-czekolada.
-biel.
-wanilia.
-cynamon.
- madeleine peyroux - dance me to the end of love.
-szary.***

Lubię jeszcze zapach powietrza w zimie, zapach powietrza po letniej burzy, po sztormie. Lubię zapach old spice'a na dwudniowym męskim zaroście. Lubię jego koszule, chociaż wstydzę się tych myśli o sobie samej, nagiej, w jego błękitnych koszulach. Lubię dźwięk akordeonu i to jak mrużę nos kiedy czuję wychodzące piegi, kiedy leżę na plaży i mam zapachowy odwyk od czekolady. Biel, złoto, granat. Nie powiem mu jeszcze, że się go nie boję. Nie powiem mu, że drżą mi ręce kiedy wchodzi do pijalni na kubek mocnej i gorzkiej czekolady. Że kiedy kładę głowę na poduszkę i patrzę w sufit to odmawiam 'Ojcze Nasz', żeby przepędzić jego demony. Że wieczorami w łazience mówię do lustra myśląc że moje odbicie to odbicie mojej twarzy w jego oczach. Otwieram szafę i mam ochotę założyć sukienkę i pójść na tańce. Z nim i tylko z nim. I zrobić mu Crème brûlée. Ale najbardziej wstydzę się tych myśli, w których wyobrażam sobie że się kochamy. Tak po prostu. 


***

 
Ulubiony smak?  
Kolor?
Zapach?
Przyprawa?
Melodia?
Sweter?
-mocna gorzka czekolada.
-czarny.
-karmel.
-cynamon.
- mumford &sons- little lion man.
-czarny.***

Lubię też patrzeć na jej lewy profil kiedy szykuje kubek czekolady. Bo przychodzę tam tylko dla tego profilu i jej drżącego głosu. Lubię zaparowane szyby w jej Pijalni, chciałbym się z nią tam kochać. Lubię zapach ziemi po deszczu,mógłbym tak umrzeć. Moje czarne życie powoli się przejaśnia. Mam nadzieję, że nie słyszy jak krzyczę przez sen. Nie powiem jej, że codziennie układam słowa w zdania tuż przed drzwiami, żeby tylko nie zapomnieć. Bo moje całe wnętrzności drżą na myśl że już, że za chwilę ją zobaczę. Że jak otwieram szafę i widzę białą koszulę to mam ochotę ją założyć i zabrać ją na tańce.

Share this:

CONVERSATION

3 komentarze:

 1. Ej, fajne. Tylko te tytuły piosenek mi jakoś nie psują trochę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. coś Ty. muzyka jest najważniejsza. ona ich opisuje. jest płatkiem dzikiej róży na filiżance czekolady. musi być i już. może tylko wymyślę na nią inny sposób.

   Usuń
 2. bardzo fajnie to napisałaś :)
  http://coeursdefoxes.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń